AnnGro

AnnGro ile Fark Yaratın!

AnnGro™, Kuzey Batı Üniversitesi’ndeki bilim adamları tarafından geliştirilmiş organik sertifikalı bitki aktivatörüdür. Bileşiminde yağ asitleri içeren AnnGro, aktif moleküllerin bitki bünyesine daha hızlı alınmasını sağlar ve bitki gelişimini artırır.

AnnGro™, suda karıştırıldıktan sonra moleküllerin kendilerini içine çekecek süngerler olarak hareket eden belirli yağ asitlerini içerir.

 • Bitki bünyesine kolay alınım
 • Besin elementlerinin içeriğini etkileme
 • Gübre etkinliğinin artırılması
 • Meyve & Sebze kalitesinin artırılması
 • Bitki besin elementi alınımının artırılması
 • Topraktan ve yapraktan uygulama

AnnGro Ne Yapar?

AnnGro™, etken maddeyi paketlenmiş molekülü gizlemek için “paketleyen” bir sünger görevi görür. AnnGro süngerleri, bitki zarlarından kolayca geçebilir. Kısa bir süre sonra, “paketleme” süresi, moleküller süngerlere doldurulur ve bu süngerler, bitkilerin zarları boyunca ve içindeki paketlenmiş içeriği taşıyan bitki boyunca kolaylıkla hareket edebilir. Bitkilere kolayca taşınamayan moleküller, AnnGro süngerlerine doldurulduğunda bunu yapabilir. Bunun nedeni, bitki zarının sünger içindeki paketlenmiş molekülü görmemesidir. Sadece Anngro süngerini görebilir.

AnnGro, ComCat’ın alımını iyileştirmek için kullanılır. Ayrıca yaprak gübresi olarak uygulandığında gübrelerin ve bazı böcek ilaçlarının, tarım ilaçlarının, mantar ilaçlarının ve bitki yok edici maddelerin alımını arttırmak için kullanılır. Ayrıca toprak gübresi olarak uygulandığında sıvı gübre alımını kökler tarafından arttırmak için kullanılır.

AnnGro’nun, bir yaprak uygulamasından sonra bitki boyunca birçok elementin hareketini kolaylaştırabileceği kanıtlanmıştır. Kalsiyum durumunda, bu sonuçta ortaya çıkan meyve veya sebze ürünlerinin kalitesini büyük ölçüde geliştirmiştir.

Tarımsal gübre ve kimyasalları paketleyerek bitki veya zararlıların hücre duvarından geçirerek etkinliğini arttırır,

Özellikle üstten uygulanan bitki besin maddelerinin stomalar degil hücre duvarından geçirerek bitki içerisinde uygun bölgede metabolize olmasını sağlayarak yararlanımı arttırır.

Bitki Koruma ürünleri ile kullanıldığında ise etkinlik için gereken kontak süresini kısalttığından uygulama sayısı ve/veya sıklığını azaltarak mücadele etkinliğinde işçiliğin ve maliyetlerin düşürülmesinde rol oynar

AnnGro Nasıl Uygulanır?

Uygun miktarda AnnGro, az miktarda su ile karıştırılır. Bu ön-karışıma “paketlenmiş” bileşik ilave edilir. Aktif bileşeni “paketlemek” için en az 15-20 dakikalık bir “paketleme” süresi gereklidir. Paketleme süresinden sonra ön karışım püskürtme tankına eklenir ve püskürtme başlar.

Sıvı Gübre ve İlaçlar ile Kullanımı

Tarımsal bileşiği doğrudan uygun miktarda AnnGro ile bir kapta 15 dakika karıştırarak taşınmaya uygun hale getirin. Karışımı uygun miktarda su içeren püskürtme tankına ekleyerek uygulama yapınız.

Katı Gübre ve İlaçlar ile Kullanımı

Toz halindeki ürünü yeterli miktarda su ile çözün. AnnGro ekleyerek 15 dakika karıştırın. Ürünlerin taşınmaya hazır hale gelmesini sağlayın. Karışımı uygun miktarda su içeren püskürtme tankına ekleyerek uygulama yapınız.

Karışabilirlik

AnnGro, bilinen tüm gübre ve ilaçlar ile karışabilir olmasına rağmen karışabilirliğinden emin olmadığınız karışımlar için kavanoz testi yapınız.

Sıkça Sorulan Sorular

AnnGro™, bileşiminde yağ asitleri içeren, gübrelerin bitki bünyesine alınımını kolaylaştıran “Nano Taşıyıcı Molekül Pheroid Platform®” teknolojisi ile üretilen organik sertifikalı bitki aktivatörüdür.

AnnGro™:

 • Stresli bitkilerde alımını artırarak Comcat’in etkinliğini artırır.
 • Yaprak gübrelerinin bitkisi içinde alımı ve taşınmasını artırır.
 • Topraktan uygulanan sıvı gübrelerin verimliliğini artırır.
 • Bazı tarımsal ilaçların verimliliğini artırır.

AnnGro™, yapraktan veya topraktan uygulanır.

AnnGro™ kök dahil bütün bitki yüzeyleri tarafından kolayca emilir.

 • AnnGro ™, aktif maddeyi paketlenmiş molekülü gizlemek için “paketleyen” bir sünger görevi görür. AnnGro süngerleri, bitki zarlarından kolayca geçebilir.
 • Kısa bir süre sonra, “paketleme” süresi, moleküller süngerlere doldurulur ve bu süngerler, bitkilerin zarları boyunca ve içindeki paketlenmiş içeriği taşıyan bitki boyunca kolaylıkla hareket edebilir.
 • Bitkilere kolayca taşınamayan moleküller, AnnGro süngerlerine doldurulduğunda bunu yapabilir. Bunun nedeni, bitki zarının sünger içindeki paketlenmiş molekülü görmemesidir. Sadece Anngro süngerini görebilir

Hayır, AnnGro™, gübre değildir fakat kok gelişimini teşvik ederek bitkinin toprakta bulunan gübrelerden daha iyi faydalanmasını sağlar.

Hayır, AnnGro™, bir böcek ilacı değildir.

AnnGro™’nun direk olarak hastalıklara karşı bir etkisi olmamakla birlikte bitkinin doğal defans mekanizmalarını tetiklediği için bitkinin hastalık kapma riskini azaltır.

Hayır, AnnGro™ organik sertifikalı bir üründür. İnsan, hayvan ve doğaya hiçbir zararı yoktur. Fakat göze kaçtığı takdirde su ile yıkamanızı tavsiye ederiz.

Soğuk ve kuru bir ortamda korunduğu takdirde açılmamış ambalajdaki ürünün ömrü 5 senedir.

Dokümanlar

İletişim

Bizimle iletişim kurduğunuz için teşekkür ederiz.
Bir hata oluştu.

Belgeler ve Sıkça Sorulan Sorular